Informacje o przedszkolu

 

 

Miejskie Przedszkole nr 22 w Siedlcach mieści się w wolnostojącym budynku, na osiedlu "Warszawska". Kolorowa fasada przedszkola już z daleka przyciąga spojrzenia przechodniów pięknymi barwami. Budynek otoczony jest dużym i dobrze wyposażonym w nowoczesne zabawki placem zabaw. Niewątpliwą jego zaletą jest usytuowanie - z dala od ruchliwych ulic, przez co jest bezpieczny dla dzieci, które uczęszczają do naszego przedszkola. Oprócz tego jest on bardzo ukwiecony, rośnie tam kilkanaście rodzajów drzew i krzewów, co jeszcze bardziej podnosi jego walory estetyczne.
Sale, w których przebywają dzieci są przestronne i funkcjonalne urządzone oraz wyposażone w różnorodne zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt służący do zabaw i gier. Zostały one ponadto wzbogacone w kąciki zainteresowań oraz kolorowe meble.
Przedszkole posiada dobrze wyposażoną salę do ćwiczeń gimnastycznych i zajęć ruchowych oraz salę multimedialną z tablicą interaktywną zakupioną z inicjatywy rodziców.
W placówce podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w oparciu o program „Zanim będę uczniem”. Wspomagany jest on różnymi innymi programami nauczania.-„Czytające przedszkolaki" autorstwa nauczycielek pracujących w przedszkolu, „Dziecięca matematyka” wg prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej, „Klucz do uczenia się”  „Zdrowo, radośnie, ciekawie – przedszkolak w ogrodzie na śniegu i trawie”. Nauczycielki podczas zabawy z dziećmi wykorzystują ponadto metody pedagogiki zabawy i dramy.
Przedszkole bardzo dużą wagę przykłada do wychowania dzieci w ścisłej współpracy nie tylko z rodzicami, ale również i środowiskiem lokalnym. W kooperacji z rodzicami corocznie organizujemy wiele imprez dla dzieci. Nasi wychowankowie regularnie biorą również udział w konkursach organizowanych na terenie miasta m.in. w: spartakiadach, festiwalach oraz konkursach plastycznych - zajmując czołowe lokaty.
W ramach przedszkolnego projektu ” Dzieci – Rodzicom, Rodzice – Dzieciom"  od kilku lat rodzice przygotowują sztukę teatralną dla dzieci.
Dzięki Radzie Rodziców  placówka gromadzi stroje regionalne przydatne przy organizowaniu różnego rodzaju konkursów i uroczystości przedszkolnych.
Miejskie Przedszkole nr 22 w Siedlcach istnieje już 29 lat i ciągle nastawione jest na intensywny rozwój ukierunkowany na jak najlepsze wychowanie dzieci.

 

 

[więcej]

[więcej]


[więcej]

 

GRUPA I

NAUCZYCIELKI: Jolanta Prokopiuk, Marta Wujek,Elżbieta Mazur
WOŹNA: Teresa Dołęga
POMOC NAUCZYCIELA: Agnieszka Pogorzelska
GODZINY PRACY ODDZIAŁU: 6.30- 16.00
Od godz. 16.00 dzieci prowadzone są do grupy II (3-latki Krasnale)
 

 

[więcej]

GRUPA III 4 latki

NAUCZYCIELKI: Krystyna Uziębło, Zofia Skup
WOŹNA:Zofia Pawlińska
GODZINY PRACY ODDZIAŁU: 7.30- 16.00
Od godz. 16.00 – 16.30 dzieci prowadzone są do grupy IV

 

 

[więcej]

 

GRUPA II

NAUCZYCIELKI: Anna Karpińska, Marta Wujek
WOŹNA: Monika Ornoch
POMOC NAUCZYCIELA:Marlena Krasnodębska
GODZINY PRACY ODDZIAŁU: 7.30- 17.00

 

[więcej]

GRUPA IV 5 latki

NAUCZYCIELKI: Katarzyna Terpiłowska, Beata Bentkowska
WOŹNA: Marta Pęgowska
GODZINY PRACY ODDZIAŁU: 7.30- 16.30
Od godz. 16.30 dzieci prowadzone są do grupy II (3- latki Krasnale)

 

 

[więcej]

GRUPA V

Informacje dla

rodziców grupy nr 5 :)

[więcej]